Στέφανος Τσιτσιπάς

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς επέστρεψε στους τίτλους με βουτιά σε συντριβάνι στο Γκστάαντ

Με έναν άκρως παραδοσιακό και εντυπωσιακό τρόπο επέλεξε να γιορτάσει ο Στέφανος Τσιτσιπάς την επιστροφή του στις επιτυχίες, ύστερα από μια περίοδο αγωνιστικής ξηρασίας που διήρκεσε 17 ολόκληρους μήνες. Ο έλληνας πρωταθλητής αναδείχθηκε μεγάλος νικητής στο τουρνουά του Γκστάαντ στην Ελβετία και
19 Ιουλίου 2026, 20:30

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς κατέκτησε το Γκστάαντ Όπεν και πανηγύρισε τον 13ο τίτλο της καριέρας του

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς άφησε πίσω του τη δύσκολη αγωνιστική περίοδο των τελευταίων μηνών και επέστρεψε με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο στον δρόμο των επιτυχιών, πανηγυρίζοντας την κατάκτηση του 13ου τίτλου της καριέρας του στο ATP Tour. Ο 27χρονος έλληνας τενίστας επικράτησε του
19 Ιουλίου 2026, 15:51

Στους ημιτελικούς του Γκστάαντ Όπεν ο Στέφανος Τσιτσιπάς

Την παρουσία του στην ημιτελική φάση του Γκστάαντ Όπεν εξασφάλισε ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο έλληνας πρωταθλητής σημείωσε μια πολύ σημαντική νίκη απέναντι στον Άρτουρ Ριντερκνές και πήρε πανηγυρικά το εισιτήριο για την κορυφαία τετράδα της διοργάνωσης. Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, ο οποίος βρίσκεται
17 Ιουλίου 2026, 21:20

Νικηφόρα πρεμιέρα για τον Στέφανο Τσιτσιπά στο Γκστάαντ και πρόκριση στους 16

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο Γκστάαντ Όπεν ο Στέφανος Τσιτσιπάς, παίρνοντας τη νίκη απέναντι στον Ιγκνάσιο Μπούσε με 6-4, 6-4 και εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τη φάση των 16 της διοργάνωσης. Ο Έλληνας τενίστας, ο οποίος βρίσκεται στο
14 Ιουλίου 2026, 19:55

Πάουλα Μπαντόσα για Τσιτσιπά: «Ήταν πολλές οι τοξικές στιγμές» – Νέες αιχμές πριν το Wimbledon

Ένα χρόνο μετά τον χωρισμό τους, η ένταση γύρω από τη σχέση του Στέφανου Τσιτσιπά και της Πάουλα Μπαντόσα όχι μόνο δεν έχει κοπάσει, αλλά φαίνεται πως αναζωπυρώνεται μέσα από νέες δηλώσεις της Ισπανίδας τενίστριας. Παρότι το ζευγάρι έδειχνε βαθιά ερωτευμένο, η
27 Ιουνίου 2026, 21:45

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έχασε επτά θέσεις και έπεσε στο Νο 82 του κόσμου στο τένις – Στο Νο 48 η Μαρία Σάκκαρη

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς συνεχίζει την καθοδική πορεία του, καθώς έχασε επτά θέσεις, σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα, και βρίσκεται πλέον στο Νο 82 του κόσμου στο τένις με 725 βαθμούς, σύμφωνα με τη νέα λίστα που έδωσε σήμερα στη δημοσιότητα η
18 Μαΐου 2026, 20:50

Μαδρίτη: Ο Τσιτσιπάς αποκλείστηκε από τον Ρούουντ μετά από αγώνα τριών ωρών

Στη φάση των 16 ολοκληρώθηκε η πορεία του Στέφανου Τσιτσιπά στο μονό του τουρνουά Masters 1000 της Μαδρίτης. Ο Έλληνας πρωταθλητής, ο οποίος βρίσκεται στην 80ή θέση της παγκόσμιας κατάταξης, ηττήθηκε από τον Νορβηγό Κάσπερ Ρούουντ, Νο 15 στον κόσμο και κάτοχο
28 Απριλίου 2026, 20:55

Στέφανος Τσιτσιπάς: Πρόκριση θρίλερ στη Μαδρίτη με επική ανατροπή

Μετά από μια περίοδο κάμψης, ο Στέφανος Τσιτσιπάς (Νο 80) έδειξε χαρακτήρα και επέστρεψε στις επιτυχίες, παίρνοντας το εισιτήριο για τον 2ο γύρο του τουρνουά της Μαδρίτης. Ο Έλληνας πρωταθλητής χρειάστηκε 2 ώρες και 38 λεπτά για να κάμψει την αντίσταση του
23 Απριλίου 2026, 19:49

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν έχει παραδώσει ακόμη το δίπλωμα

Η υπόθεση του Στέφανου Τσιτσιπά παραμένει ανοιχτή, καθώς ο Έλληνας τενίστας δεν έχει ακόμη παραδώσει το δίπλωμα οδήγησης, όπως υποχρεούται μετά το περιστατικό στην Αττική Οδό, όπου καταγράφηκε να κινείται με ταχύτητα 213 χλμ./ώρα με το πολυτελές αυτοκίνητό του. Στελέχη της Τροχαίας
9 Δεκεμβρίου 2025, 20:05

Η Γιούλα Σαλνίκοβα, μητέρα του Τσιτσιπά, αποκαλύπτει: «Δικό μου λάθος η συνεργασία με Ιβανίσεβιτς, αυτό είναι το πρόβλημα του Στέφανου»

 Η μητέρα του Στέφανου Τσιτσιπά, Γιούλια Σαλνίκοβα, σε συνέντευξή της που παραχώρησε στο Sports.ru, ανέλαβε πλήρως την ευθύνη της συνεργασίας του γιου της με τον Γκόραν Ιβανίσεβιτς, παραδέχθηκε ότι ήταν λάθος και αναφέρθηκε στο πρόβλημα του Έλληνα πρωταθλητή.    «Αυτός (ο Τσιτσιπάς)
5 Δεκεμβρίου 2025, 17:10

«Δεν οδηγούσε ο Στέφανος», λέει ο δικηγόρος του Τσιτσιπά για το αυτοκίνητο που έτρεχε με 210 χλμ/ώρα – «Οδηγούσε τρίτο άτομο»

Σε διευκρινιστική δήλωση προχώρησε ο δικηγόρος του Στέφανου Τσιτσιπά σχετικά με την κλήση και το πρόστιμο που έλαβε για υπερβολική ταχύτητα. Σύμφωνα με πληροφορίες, το συμβάν καταγράφηκε στις 24 Σεπτεμβρίου στην Αττική Οδό, όταν κάμερα εντόπισε την Lotus που ανήκει στον Τσιτσιπά να
20 Νοεμβρίου 2025, 17:36

Στ. Τσιτσιπάς: «Έξυπνες κάμερες» τον… τσάκωσαν να τρέχει με 210 χλμ./ώρα στην Αττική Οδό – Πρόστιμο 2.000 ευρώ και αφαίρεση διπλώματος για ένα έτος

Πρόστιμο επιβλήθηκε στον Στέφανο Τσιτσιπά, ο οποίος εντοπίστηκε από τις νέες «έξυπνες κάμερες» ταχύτητας να κινείται με 210 χλμ./ώρα στην Αττική Οδό, οδηγώντας το πολυτελές Lotus του. Το σύστημα κατέγραψε την παράβαση και η κλήση εστάλη αυτόματα μέσω του gov.gr, καθώς η
20 Νοεμβρίου 2025, 11:55

Στο νοσοκομείο για χειρουργείο ο Στέφανος Τσιτσιπάς: Υποβλήθηκε σε επέμβαση αφαίρεσης κήλης

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς είναι στο κρεβάτι του πόνου στο νοσοκομείο, καθώς ο Έλληνας πρωταθλητής του τένις υποβλήθηκε σε επέμβαση, Ο σταρ του παγκόσμιου τένις, Στέφανος Τσιτσιπάς, υποβλήθηκε σήμερα σε επέμβαση αφαίρεσης κήλης. Ο Έλληνας πρωταθλητής είχε ένα πρόβλημα που τον ταλαιπωρούσε έντονα
19 Σεπτεμβρίου 2025, 16:45

Ανάρτηση Τσιτσιπά στο X: «Ένας άνθρωπος θα υπομείνει πόνο, απομόνωση και τρέλα… αρκεί αυτά να οδηγούν κάπου»,

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς διανύει μια περίοδο εσωτερικής ανασυγκρότησης και αγωνιστικής πρόκλησης, καθώς ετοιμάζεται για τους κρίσιμους αγώνες του Davis Cup απέναντι στη Βραζιλία. Παρότι ο πατέρας του, Απόστολος Τσιτσιπάς, επέστρεψε στο πλευρό του μετά από ένα σύντομο και δύσκολο πέρασμα του Γκόραν
7 Σεπτεμβρίου 2025, 20:45

Η αινιγματική ανάρτηση του Στέφανου Τσιτσιπά: «Ξέρεις ότι κάποιος είναι πραγματικά ερωτευμένος όταν αρχίζει να αγνοεί κόκκινες σημαίες»

Μια αινιγματική ανάρτηση που είχε να κάνει με τον έρωτα έκανε ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο σταρ του παγκόσμιου τένις, Στέφανος Τσιτσιπάς, αποφάσισε να κάνει ένα σχόλιο για τον έρωτα μέσα από τον προσωπικό του λογαριασμό στο X. Δεν διευκρίνισε πάντως, αν το
3 Αυγούστου 2025, 16:10

Στ. Τσιτσιπάς: Έβαλε τέλος στη συνεργασία με Ιβανίσεβιτς – Αναλαμβάνει ξανά ο πατέρας του

Μόλις 37 μέρες κράτησε η συνεργασία του Στέφανου Τσιτσιπά με τον Γκόραν Ιβανίσεβιτς. Οι δύο πλευρές «χώρισαν» επισήμως σήμερα και επιστρέφει ως προπονητής στην ομάδα του Στέφανου ο πατέρας του, Απόστολος Τσιτσιπάς. Ο 26χρονος τενίστας ήταν φανερά ενοχλημένος από τις δηλώσεις που
24 Ιουλίου 2025, 13:00

Ιβανίσεβιτς για Τσιτσιπά: «Δεν έχω ξαναδεί πιο αγύμναστο παίκτη στη ζωή μου»

Ο προπονητής του Στέφανου Τσιτσιπά έκανε δηλώσεις και μίλησε για τον Έλληνα τενίστα. Μάλιστα τόνισε πως δεν βλέπει την απαιτούμενη πρόοδο στον Στέφανο Τσιτσιπά, εστιάζοντας και σε κάποια θέματα εκτός του τένις. «Είναι απλό και δεν είναι απλό. Του έχω μιλήσει πολλές
3 Ιουλίου 2025, 22:00

Τσιτσιπάς: «Στο σημείο μηδέν της καριέρας μου» – Αφήνει ανοιχτό το ενδεχόμενο αποχώρησης

Το όνειρο για μια καλή πορεία στο Wimbledon μετατράπηκε σ’ έναν νέο εφιάλτη για τον Στέφανο Τσιτσιπά. Στην πρεμιέρα του στο Λονδίνο, ο Έλληνας τενίστας βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ (6-3, 6-2) από τον Γάλλο Βαλεντίν Ρουαγιέρ και τελικά αποχώρησε πριν
30 Ιουνίου 2025, 19:55

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς νίκησε δύσκολα τον Λουτσιάνο Νταρντέρι στο τουρνουά του Χάλε

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς, δυσκολεύτηκε πολύ, χρειάστηκε το tie break  στο 3ο αποφασιστικό σετ, για να νικήσει  στην «OWL Arena»,  6-4, 3-6, 7-6 (5)  τον  23χρονο Ιταλό Λουτσιάνο Νταρντέρι (Νο 48 της παγκόσμιας κατάταξης), μετά από 2 ώρες αγώνα στην πρεμιέρα του στο
16 Ιουνίου 2025, 20:45

Madrid Open: Τσιτσιπάς και Σάκκαρη θα αγωνιστούν το μεσημέρι της Τρίτης

Οι διοργανωτές του Madrid Open ανακοίνωσαν την αναβολή όλων των αγώνων που ήταν προγραμματισμένοι για τη Δευτέρα 28 Απριλίου 2025, λόγω του γενικού black-out που έπληξε ολόκληρη την Ιβηρική Χερσόνησο. Ανάμεσα στις αναβολές βρίσκονται και οι αναμετρήσεις του Στέφανου Τσιτσιπά και της
28 Απριλίου 2025, 20:25

Recommended for you