Θρυλικό παρών στη διεκδίκηση του τίτλου: ΑΕΚ-Ολυμπιακός 1-3. Νίκες και για ΠΑΟ, ΠΑΟΚ

Το δικό του δυναμικό παρών στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος της Super Legue, φώναξε ο Ολυμπιακός, επικρατώντας της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Όλα τα τέρματα σημειώθηκαν στο 2ο ημίχρονο. Το αυτογκόλ του Μουκουντί και τα τέρματα των Μπακαμπού και Κανός οδήγησαν τον Ολυμπιακό στη νίκη ενώ για την ΑΕΚ μείωσε, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ, ο Τσούμπερ.

Ο Ολυμπιακός αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 70ο λεπτό, λόγω αποβολής του Μπιέλ.

Την ίδια ώρα, ο Παναθηναϊκός επικράτησε στο Περιστέρι του Ατρομήτου με 2-0 και ο ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό Στάδιο του Βόλου με 1-0.

Κι ενώ αύριο Δευτέρα γίνεται η κλήρωση για τα play off του πρωταθλήματος, με την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου στην κορυφή της βαθμολογίας βρίσκεται ο ΠΑΟ με 61 βαθμούς και τον ακολουθούν με 59 η ΑΕΚ, με 56 ο Ολυμπιακός και με 54 ο ΠΑΟΚ.