Μια γυναίκα, περίπου 65 ετών, έπεσε στα νερά του Θερμαϊκού. Διερχόμενος αντιλήφθηκε την πτώση της γυναίκας και έσπευσε να τη βοηθήσει. Η γυναίκα όταν βγήκε από την θάλασσα ήταν καλά στην υγεία της αλλά για προληπτικούς λόγους μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο Άγιος Δημήτριος.
Εκδήλωση και συζήτηση με θέμα: «Καρκίνος: πρόληψη, κατ' οίκον νοσηλεία και το ψηφιακό άλμα» πραγματοποιήθηκε χθες Πέμπτη 16 Φεβρουαρίου στα Κεντρικά Γραφεία [...]
Σε περιπέτειες μπήκε υποψήφια βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ στη Λάρισα, η οποία τα ξημερώματα της Παρασκευής συνελήφθη γιατί οδηγούσε υπό την επήρεια ποσότητας [...]